Invitek (dawniej Stratec) – dostawca innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie pobierania i stabilizacji próbek oraz manualnej i automatycznej izolacji kwasów nukleinowych. 

Od 1992 roku firma jest uznawana za światowego lidera w produkcji wysokowydajnych platform technologicznych (również typu OEM) oraz oferuje szeroki wachlarz wysokiej jakości produktów do diagnostyki molekularnej i badań typu Life Science. Zastosowanie przez INVITEK niechaotropowych środków w przygotowaniu próbek jest kamieniem milowym w historii metod oczyszczania kwasów nukleinowych. 

Przez lata firma rozwinęła i udoskonaliła swoje odkrycie uzyskując liczne patenty, a także wprowadzając systemy zarządzania jakością takie jak EN ISO 13485:2003 + AC 2007 oraz EN ISO 9001:2008. Wszystkie oferowane przez firmę produkty posiadają certyfikat CE, a przeznaczone do diagnostyki certyfikat EU 98/79/EC (IVD). 

Misją Grupy Kapitałowej Invitek jest innowacyjny i zrównoważony rozwój w obszarze poszukiwań i wytwarzania oraz handlu produktami najwyższej jakości, zapewniający trwały wzrost satysfakcji klienta, realizowany w sposób odpowiedzialny wobec środowiska naturalnego i zgodny ze światową polityką bezpieczeństwa chemicznego i biologicznego.


Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.invitek-molecular.com